Casa Confortavel, Perto Do Centrinho E Da Praia
| Wi-Fi | Privat strand Strand | Rökning Särskilt rökområde |
| Luftkonditionering | Husdjur Husdjur tillåtna |
Casa Confortavel, Perto Do Centrinho E Da Praia Florianópolis med 2 sovrum ligger cirka 7 minuters gångavstånd från Igreja Luterana dos Ingleses och ger tillgång till olika turistmål i närheten.
Villan ligger i distriktet Ingleses och inom några kvarter från busshållplatsen Rua Intendente Joao Nunes Vieira. Ingleses Beach ligger 2 km från den här villan med 2 badrum, och Brava-stranden ligger cirka 4 km bort.
Det finns även hårtorkar, badlakan och handdukar samt en dusch.
I Casa Confortavel, Perto Do Centrinho E Da Praia finns bekvämligheter för självhushållning, som vattenkokare, te-/kaffebryggare och kylskåp i ett minikök. Restaurangen O Forno Pizzaria ligger mindre än 450 meter bort och erbjuder italienska rätter. Gästerna kan enkelt nå tågstationen Main Bus, som är belägen cirka 40 minuters bilresa bort.
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Särskilt rökområde
- Wi-Fi
- Parkering
- VIP-incheckning/-utcheckning
- Husdjur tillåtna
Mat och drycker
- Elektrisk vattenkokare
- Matplats utomhus
Aktiviteter och avkoppling
- Strand
- Grill faciliteter
Service
- Hushållning
På rummet
- Luftkonditionering
- Sittgrupp
- Uteplats
- Te- och kaffefaciliteter
- Matbord
- Tvättmaskin
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Finns det Wi-Fi i Casa Confortavel, Perto Do Centrinho E Da Praia?
Ja, Casa Confortavel, Perto Do Centrinho E Da Praia erbjuder Wi-Fi. - ❓
Erbjuder Casa Confortavel, Perto Do Centrinho E Da Praia ett kök?
Casa Confortavel, Perto Do Centrinho E Da Praia har ett minikök med vattenkokare, te-/kaffebryggare och kylskåp. - ❓
Vilka anmärkningsvärda attraktioner bör vi se när vi bor på Casa Confortavel, Perto Do Centrinho E Da Praia?
Gästerna på Casa Confortavel, Perto Do Centrinho E Da Praia kan enkelt nå Igreja Luterana dos Ingleses och Ingleses Beach, som ligger inom 7 minuter till fots från boendet respektive 2 km bort.